VK Jordán

Máme první velký úspěch roku 2022

Máme první velký úspěch roku 2022!

Už jsme si zvykli, že náš veslař Honza Čížek dokáže často velmi překvapit. To se mu v r. 2021 dařilo jako juniorovi, ale i mezi seniory U23 v novém roce 2022 nezůstává pozadu.
Jízda na veslařském trenažéru je jeho oblíbenou disciplínou, maminka Pavlína mu vlastně dělá takovou manažerku a Honza Děkanovský zajišťuje kontakt na zahraniční pořadatele (ona ta digitalizace našeho trenažérového sportu úplně jednoduchá není). A samozřejmě ruku k dílu musí přiložit i osobní trenér Petr Suchý.  Tento tým tedy zajistil přípravu a přihlášení Číži na virtuální Canadian Indoor Rowing Championships v neděli 30.1. Číža si mohl závod odjet z domova - byť byl trochu problém s padajícím wifi připojením (byly tam 2 infarktové situace), ale hned po startu se mu podařilo dostat do čela celého pole a tak si také dojel pro vítězství ve skutečně světovém čase 5:55.6, který je jeho novým osobním rekordem.  Svého kanadského soupeře Sama Stewarta (loňského domácího vítěze této kategorie) porazil o 9 sekund a nad jeho výkonem se rozplývala i kanadská komentátorka.

Takže jako obvykle - velká gratulace vítězi, radost z takového výsledku má i Český veslařský svaz a poděkování patří i celému podpůrnému týmu!

A není to poslední slovo našeho čerstvého mistra Kanady - svým výkonem se kvalifikoval na mistrovství světa na trenažéru, které proběhne koncem února (opět virtuálně) - Evropa může do kategorie muži U23 vyslat 3 své nejlepší zástupce, Číža je zatím se svým časem na 2. místě a všichni mu přejeme, ať se v té kvalifikaci udrží a pak opět předvede nějaký skvělý výkon!