VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán

V Třeboni se nám dařilo a byl to pěkný týden

Závodění na Třeboňské regatě s mezinárodní účastí 2022 jsme pojali velmi důkladně - hned po skončení Chalupa cupu jsme rovnou z J.Hradce v sobotu 13.8. na 2 vlecích převezli téměř všechny naše lodě (v loděnici zůstaly asi 2) do Třeboně na pláž, kde jsme si našli docela dobré místo pro depo i naše zázemí se stanem - sousedi z Břeclavi slíbili, že nám to budou i hlídat. Od pondělí 15.8. se tam téměř denně dojíždělo na tréninky - za docela vedra a vyplatilo se to. Náš stan přežil i bouřku v pátek 19.8. navečer, v sobotu 20.8. se závodilo už od 8.00 a hned jsme měli úspěch: naše párovka dorostenek startovala opět ve společenství Klára Malenická, Naty Ševčíková, Verča Vachková z Roudnice a Míša Čapková z Hané. Losování 2 rozjížděk bylo takové zajímavé - do 1. rozjížďky se dostaly jen samé lepší lodě včetně naší, dále společenství J.Hradec a Brno, rakouské a lodě mistryň ČR (pouze s jednou náhradnicí), kdežto 2. rozjížďka, kam se dostala Třeboň byla výrazně lehčí.  Ale naše holky se soupeřek vč. mistryň ČR nezalekly a k překvapení všech nadšenou jízdou vyhrály - i ve výrazně lepším čase než dosáhla v rozjížďce č. 2 vítězná Třeboň! Tak jsme začali skvěle a dařilo se oba dny - Jenda Koška si na dvojskif juniorů vzal parťáka - mistra světa Tomáše Panchártka z Pardubic a také vyhráli, tradičně mezi veterány vyhrál Petr Malenický, ve své věkové kategorii dostal dřevěnou medaili i Jirka Diviš, Naty Ševčíková vyhrála skif dorostenek kat. C,  stejně vyhrál kategorii C na skifu i st. žák Maty Dušák, juniorští mistři světa si půjčili naši párovku a Ondra Pecival je dovedl také ke zlatu.  V neděli 21.8. si dojeli pro dřevěné zlato Maty Dušák a Jan Prokop na dvojskifu st. žáků, Adam Veselý na skifu dorostenců C, Deny Dušáková na skifu žákyň ml. 11 let,  Klára Malenická na skifu dorostenek 15 let, Deny Dušáková a Niky Ševčíková na dvojskifu ml. žákyň a naposledy vyhrál Jenda Koška na noncoxu juniorů - reprezentantů. Celkem to bylo 12 opravdových vítězství - další naše veterány radši pomíjíme, protože zlato sice měli - za věkovou kategorii, ale cílem neprojížděli jako první. Šlo o asi nejlepší výsledek, jakého jsme kdy v Třeboni dosáhli, když k těm zlatům je nutné připočíst i pěkná druhá a třetí místa - v součtu to dalo 232 bodů, spolu se 101 body z J.Hradce jsme tedy vybojovali do Jihočeského poháru 333 bodů a krásně průběžné 7. místo! A samozřejmě máme na památku i fotky.....