VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán

Táborská regata za krušných podmínek

Neděle 18.9.2022 znamenala již 3. ročník naší Táborské regaty - nebylo možné mít stále štěstí na počasí, takže tentokrát to bylo za docela zimy a větru - ten málem odnesl stan i s rozhodčími. Marodka řádila u nás i u soupeřů, takže skutečně startovalo po mnoha změnách a odhláškách jen asi 145 posádek ze 7 oddílů, ale naštěstí se nikdo necvakl a všechny závody se podařilo v pořádku odjet, byť někdy soupeřily jen 2 lodě. My jsme měli celkem 35 startů - to je asi rekordní číslo, vyhráli jsme celkem 16x - hattrick měly miniholky Deny a Niky - každá vyhrála svůj skif a společně dvojskif, obdobně dopadli st. žáci Honza Prokop a Maty Dušák - opět každý vyhrál svůj skifařský závod a společně vyhráli na dvojskifu.  Hodnotné vítězství vybojovaly i dorostenky Klára a Naty na dvojskifu a Klára pěkným způsobem vyhrála na skifu, dalším našim závodníků také přálo štěstí a někomu přineslo i první vítězství v celé závodní sezóně, jiní si letos zazávodili úplně poprvé právě doma na Jordánu. Regata byla i III. kolem Jihočeského poháru 2022 - vybojovali jsme 163 bodů a 2. místo za Vajgarem, s odstupem za námi byla Třeboň s 51 body. V celkovém hodnocení Jč poháru jsme skončili na 5. místě - stejně jako v r. 2021, s celkovými 496 body, bodovalo celkem 31 oddílů - z toho 4 zahraniční.  Všem tedy patří poděkování za pěkné výsledky i organizačně dobře zvládnutý domácí závod (bylo to i s pohoštěním od obětavých maminek).  Na úplný závěr se ještě v loděnici pokřtila darovaná párovka - osobně pan starosta Pavlík jí polil bublinkami a a dostala takové "povinné" jméno Jordán.... Fotky nám věnoval pan Janda z týdeníku Táborsko.