Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán

Ohlédnutí za rokem 2021

Ohlédnutí za rokem 2021 (pozdě, ale přece) Náš loňský stále ještě covidový rok jsme zhodnotili jen do jeho poloviny a aby nezapadla ta druhá - ještě lepší polovina, tak alespoň ve stručnosti a se zpožděním zavzpomínáme:

Začátek srpna 2021 přinesl obvyklé soustředění a dovolenou u Václava Chalupy na Lipně - trochu jsme se poškorpili kvůli lodím a pak jejich následné údržbě, ale bylo tam prý hezky. Hned od 8.8. jsme řešili daleko důležitější věci - naši 3 junioři Jenda Koška, Honza Čížek a Ondra Pecival tohoto dne odcestovali jako reprezentanti ČR do bulharského Plovdivu na MS juniorů, které proběhlo od 11.8. do 15.8.2021.  Kluci tam úspěšně prošli rozjížďkami, Honzové na párovce i semifinále - byli dokonce označeni za jedny z favoritů, pouze Ondra na dvojskifu postoupil jen do finále B. A Honzové na párovce si dojeli pak pro medaili - možná pomýšleli na lepší než bronzovou, ale dosáhli obrovského úspěchu - byla to jediná medaile celé české výpravy a pro nás jubilejní 5. světová - škoda že až po 31 letech od éry Mirky Děkanovské. A vítězství Ondry na dvojskifu ve finále B - a tedy konečné 7. místo je také super. Podrobnější zhodnocení včetně fotek je v galerii a měli bychom si to vše dlouho pamatovat.

Naši obyčejní veslaři zavítali samozřejmě 14.8.2021 do Jindřichova Hradce na Chalupa cup (bez Václava Chalupy), pamatujeme si na dost velké vedro a zpoždění pořadu a některé naše nepříjemné a naopak příjemné výsledky a celkový zisk 6 vítězství a hodně dalších stříbrných a bronzových medailí. Poprvé zde závodily i naše začátečnice Niky Ševčíková a Deny Dušáková - jely pěkně.  Z 10 bodovaných oddílů jsme skončili na velice pěkném 4. místě.

Za týden v Třeboni jsme tábořili na plovárně u Světa už od pátku, byť závody byly jen v sobotu a v neděli 21. - 22.8. - v sobotu se dokonce začínalo v 7 ráno! Místo na plovárně se nám nakonec líbilo - měli jsme tam prostor i klid, v sobotu i pěkné počasí a všichni naši závodníci si to užili, když jsme si přivezli dalších 10 vítězství (jen ty dřevěné medaile se někomu nelíbily) a 18. místo z 36 bodovaných oddílů  - byli tam i zahraniční účastníci.

Po pauze jsme 5.9. vyjeli na jednodenní závod v Lysé - opět se nám dařilo, hodně bojovné závody zajely naše st. žákyně Klára a Naty a dobře jely i naše začátečnice - miniholky Deny a Niky Přidali jsme si 6 vítězství a umístění na 2. - 4. místě z 8 bodovaných oddílů.

12.9.2021 jsme pak měli vlastní Táborskou regatu - již druhý ročník, bylo hezké počasí, dařilo se nám organizačně i závodně, zazávodil si úplně každý a docela to cinkalo medailemi  - nadělili jsme si 14 vítězství a 2. místo v bodování klubů - dokonce jsme porazili Třeboň!  Celkově jsme pak v tříkolovém Jihočeském poháru dosáhli na skvělé 5. místo z 35 bodovaných klubů!

Další významnou událostí byla naše účast na Primátorkách - v pátečních akademických osmách 17.9. nás zastupovala Lucka Košková v lodi ČVUT a Žaneta Chudá v lodi UK č. 4 - bohužel se obě lodě dostaly jen do finále B, ČVUT bylo předposlední a UK 4 poslední, ale i ta účast se počítá. V hlavním závodě

18.-19.9. jsme měli naše 2 juniory Jendu Košku a Honzu Čížka v juniorské osmě VK Smíchov - měl tam být i Ondra Pecival, jenže ten omarodil. Bohužel se ukázalo, že několik velmi dobrých veslařů nemusí stačit na dobře sveslovanou klubovou loď - ač se tedy myslelo na velké ambice, bylo z toho jen 4. místo, ale i to je pěkné.

24.9.2021 jsme tradičně vyrazili na MČR ve sprintu - nakonec ale po nemocech, únavě a zraněních dorazilo jen torzo, ale vedli jsme si dobře. Životní výsledek si zajely juniorky Laura a Koco na dvojskifu - postoupily ze silné rozjížďky a ve finále to byla jen těsně bramborová medaile za 4. místo! Párovka juniorek si pak dojela ještě pro 6. místo v přímém finále, do finále se na dvojskifu probojovaly i naše ženy Žaneta Chudá a Lucka Košková a skončily 5. Žaneta si opět zajela skif LV a znovu získala stříbrnou medaili, tentokrát ale musela vypotit správnou váhu a za celý den toho měla opravdu dost. Ostatním zúčastněným posádkám se už nedařilo, takže zlatý hřeb zbyl na Honzu Čížka na skifu juniorů - svoji rozjížďku vyhrál a suverénně pak vyhrál i finále, takže získal pro nás již 4. veslařský mistrovský titul v sezóně.

Musíme si také připomenout datum 30.9.2021 - tohoto dne byli v gotickém sále táborské radnice vyhlášeni nejlepší sportovci okresu za rok 2020 - Honza Čížek se stal 3. nejlepším, Jenda Koška a Ondra Pecival se stali Talenty roku - všichni navázali na své dávné předchůdce a na Žanetu Chudou, která se umístila v TOP 10 za rok 2019.  Navíc předseda naší TJ Dr. Jaroslav Němec se dostal do sportovní Síně slávy okresu.

2.10 jsme za krásného počasí byli tradičně v Mělníku a velice se nám dařilo - samé zlato si vyjely juniorky Laura a Koco, st. žákyně Klára a Naty a řada dalších, takže jsme skončili celkově druzí z 12 bodovaných klubů - a na závěr si ještě řada našich vyzkoušela mixované osmy. Moc se to všem líbilo.

10.10. byl den finálových jízd na mistrovství Evropy juniorů v blízkém Mnichově - však také naše reprezentanty přijeli podpořit rodiče a další.  Výsledky našich pak byly naprosto skvělé - párovka s Honzy Čížkem a Koškou s přehledem vyhrála a dvojskif s Ondrou Pecivalem dokonce i chvíli před cílem i vedl, nakonec po velkém boji z toho bylo stříbro. Jsou to tedy naše první evropské medaile, prý nás všichni moc chvílí a našim juniorům tedy moc děkujeme.
O stejném víkendu proběhl i Hradišťský šestikilák na Moravě - startovalo 5 našich závodníků, test na trenažéru absolvoval Vojta Baloun (ale na vodě už nepokračoval) a Tadeáš Struna - moc neuspěli.  Na vodě skvěle mezi veterány zajel Petr Malenický - vyhrál, mezi 15 letými dorostenkami byla Klára 2. a Naty 4.,  Tadeášovi se nezadařilo, ale spíše se sbíraly zkušenosti do dalších let.

6.11. se konal v Praze závod osem Head of Prague - naše Verča Zdeňková byly pozvána do společenství, kde dominovala děvčata ze Smíchova a posádka si vybrala jméno Koblihy a šneci a mezi juniorkami z toho bylo vítězství - naše jubilejní 65. za sezónu!

Honza Čížek svými výkony zaujal i Duklu - dostal od ní juniorskou smlouvu a hned si ho vyzkoušeli 13.11. na osmě ve Švýcarsku v závodě BaselHead - a docela jim to prý jelo a dobře se umístili na 5. místě ve 2 závodech.

V listopadu proběhlo i testování SCM - skvěle si vedl Jenda Koška, Ondra Pecival marodil - ale do SCM se dostal díky reprezentaci, nikomu dalšímu se už ale nedařilo.

11.12. proběhlo I. kolo Poháru ČR na trenažéru v Hostivici - Honza Čížek mezi muži byl druhý a to byl vlastně poslední úspěch sezóny 2021.

Pak už zbývalo jen připravit se na zimu - protože moc nemrzlo, dalo se trochu veslovat i přes vánoce a nový rok - úplné zazimování nastalo rekordně až 2.1.2022....

Celý rok nám nakonec dopadl skvěle - počet vítězství 65 za sezonu je historickým rekordem, i medaile ze světa a Evropy a další  výborné výsledky. Všem, kdo reprezentovali, závodili, nebo jen trénovali a pomáhali patří velké poděkování a všichni si určitě přejeme, aby  ten snad už pocovidový rok 2022 byl opět co nejlepší....