VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán
www.vkjordan.cz

Slovo předsedy k výročí 110let

Slovo předsedy k výročí 110let

Předseda děkuje - a to všem - včetně rodičů,  kteří se organizačně podíleli, aktivně vystupovali nebo se jen zúčastnili oslavy našeho 110. výročí založení dne 11.5.2019 v naší skromné loděnici.
 

Spousta práce se odvedla při úklidu i cídění historických trofejí - teď je budeme mít i hezky vystavené, catering byl skvělý - vlastně nic nezbylo, takže všem muselo chutnat a za výborný narozeninový dort musíme zvlášť  poděkovat Pavlíně Čížkové.  
    Účast Václava Chalupy byla určitě vítanou událostí v našem životě, na vodě to byl úžasný rej našich lodí a dresů - i s tím mořským skifem našeho hosta bylo na vodě najednou 12 lodí!  A jeho rady jste si určitě vzali k srdci a pomohou vám v dalších trénincích.  No a stříbrnou olympijskou medaili  a další světové veslařské cenné kovy jsme asi všichni viděli poprvé v životě - a třeba také naposledy.  Fotek se nadělaly snad tisíce - bude to pěkná památka.  
    Jsem rád, že přišla i řada pamětníků - vidět po více než 40 letech opět kompletní posádku "Holčiček"  z let 1975 -  1978 aspoň na Standovi je krásné a také je krásné, že přišla a dobře se bavila i naše největší legenda Mirka Děkanovská - nyní Vondráková. Jen máme problém, jak tedy budeme naše historicky nejlepší pojmenovávat - Mirce se legenda nelíbí, Žanetě také ne, nevím jak Honzík Čížek - budeme muset vymyslet nějaké zvláštní oslovení, proti kterému nebudou naše skromné legendy protestovat a přitom bude zřejmé, co pro nás vykonaly a čím se zapsaly do dlouhé historie VK Jordán.
    Pochválit musíme i Klárku - své první křtiny lodě zvládla výborně a vybrané jméno Perla je opravdu pěkné.
    Za statečnost si pak zaslouží pochvalu i ti, kteří vyrazili odpoledne ukázat své veslařské umění na Jordán a zaskočil je déšť - část ukázky se aspoň podařila a spořádané přistávání, uklízení lodí a sušení zmoklých posádek proběhlo pěkně organizovaně a nikdo neutekl domů - to samé platí i pro diváky a všechny účastníky, protože od příjemného pobytu v loděnici nikoho déšť neodradil.  
    A zvlášť si cením našich maturantek Lucky a Žanety - dovedou skloubit učení i veslování a poctivě se zúčastnily dopoledního i odpoledního programu a maturitu určitě také zvládnou na výbornou - to jim také všichni samozřejmě přejeme.

Také je hezké, že hned po ukončení naší oslavy a následně v neděli ráno se vše uklidilo a může se dál pilně trénovat - zažili jsme ale takovou kuriozitu:  párty stan se nechal přes noc postavený, aby oschnul, ale ranní vítr od Jordánu z něj udělal vzducholoď, přelétl naši ohradní zeď a přistál za zdí na pobřežní komunikaci, částečně v parku pod autobusovou zastávkou. Plachta naštěstí zůstala celá, jen jsou zlomené 2 tyče, takže to budeme muset spravit - ten stan byl jen půjčený....


Takže znovu - díky všem a nyní chutě do další veslařské práce - volá nás Lysá a Mistrovství Vltavy a Tadeáše speciálně Brno!


Josef Mládek

Diskuze

Události

01.06.2019 08:00
Mistrovství oblasti Vltava v Praze

Počet návštěv: 1140
Posledních 30 dnů: 288 | Posledních 7 dnů: 65 | Poslední den: 5

© 2019 VK Jordán | Všechna práva vyhrazena | smazik@electrogarden.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne