VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán
www.vkjordan.cz

Hodnocení předsedy po polovině a vrcholu sezóny 2019

Hodnocení předsedy po polovině a vrcholu sezóny 2019

Rok 2019 je jedním z nejúspěšnějších v naší 110 leté historii - a to ještě neskončil. Už na Jarní regatě Bohemians jsme ukázali, že umíme vyhrávat a umísťovat se na předních místech a porážet i slavnější kluby. To potvrdila i regata v Lysé a historický úspěch přineslo i Mistrovství Vltavy - 3 tituly mistrů Vltavy nikdo z nás starších nepamatuje a na MČR se nám kvalifikovalo 11 lodí (kvůli zdraví to pak vzdal pouze Šimon Smažík).Žaneta pak zajela tradičně dobře skif žen na Primátorkách a na mistrovství ČR žactva jsme dosáhli mety nejvyšší - díky Klárce, která je určitě historicky nejmladší mistryní ČR z našeho oddílu a získala pro nás na skifu mistrovský titul po 26 letech. Ani Tadeáš nás nezahanbil - jeho 2 čtvrtá místa na skifu a párovce s J.Hradcem jsou také naprosto skvělá.  Žáky jsme na MČR vyslali pouze 2 - a je z toho titul a 2 čtvrtá místa, takže kvalita jednoznačně dostala přednost před kvantitou.  A kvalitu jsme předvedli i na MČR dorostu, juniorů a dospělých - od Laury a Verči jsme jejich celkové místo 8. místo na párovce se Smíchovem nečekali, bylo to opravdu příjemné překvapení.  Skifaři - dorostenci potvrdili svoji kvalitu - Ondra Pecival měl smůlu na příliš těžké soupeře v rozjížďce, ale Janové Koška i Čížek se předvedli také skvěle - Jenda Koška svým celkovým 7. místem ukázal, že za rok to soupeři s ním budou mít velmi těžké a Honzík Čížek předvedl, že kromě trenažéru už umí i na vodě - 4. místo ve finále je vynikající - jen škoda toho finiše, když to vypadalo i na stříbro. Určitě ale dál poroste i mezi juniory.  No a náš dvojskif Jenda Koška - Ondra Pecival potvrdil, že patří mezi elitu a soupeři mají oprávněné obavy - 4. místo ve finále jen s malým odstupem je také velkou šancí a příslibem pro příští rok.  Žaneta a Lucka zaslouží opravdové uznání - v maturitním roce obě dokázaly i veslovat a dobře se připravit - 2 bronzy Žanety ze skifu žen LV jsou pro ní asi vrcholem kariéry - svoji věčnou soupeřku Terezu Cihelkovou ze Smíchova porazila v nejdůležitějším závodě roku a určitě si spravila chuť z klasického MČR 2017, kde jako juniorka vypadla z dalších bojů už v semifinále.  A dvojskif žen LV Lucka - Žaneta nám asi připravil nezapomenutelný zážitek - propad na 4. místě po téměř celý závod byl  korunován skvělým finišem a urváním bronzové medaile (a dokonce i stříbrné za sen B.) - jejich společná radost je vidět nejen na našich fotkách,  ale  i na oficiální fotogalerii veslařského svazu. Tolik medailí z MČR najednou naše historie s výjimkou Mirky Děkanovské také nepamatuje.

Nebudu tvrdit, že za tyto výborné výsledky může předseda - jsou to výsledky našich závodníků, které dobře připravili trenéři - Sucháč, Šozda, Martin Šimák a další pomocníci, hodně nám pomáhají i rodiče a členové výboru - každý podle svých sil, snad máme i dost financí, abychom v dalších závodech vylovili další cenné kovy.

Masters v Třeboni byla další regata, kde jsme se dobře předvedli - jak Jirka Diviš mezi veterány, tak dorostenci Ondra Pecival a Honzík Čížek na skifech (kdyby Jenda Koška nemarodil, tak určitě byla naše celá bedna) a statečně zajela i Verča Zdeňková. V Českém poháru máme 134,5 bodu - 4x více než v r. 2018 a o 133,5 bodu více než v r. 2017, kdy jsme měli díky Žanetě bod jediný - ale předchozí roky vůbec žádný. Zlaté medaile budu muset pečlivě přepočítat - v tom množství úspěchů nějak ztrácím přehled, ale je jich asi 17??

Čeká nás Hradec, Třeboň, Smíchovská regata, Brandýs, MČR ve sprintu, Mělník - a možná i něco dalšího pro ty, kdo budou chtít a budeme na to mít - děkuju tedy všem a společně si popřejme, ať nám to pořád dobře jezdí....

 

Předseda J.Mládek

Diskuze

Události

02.02.2020 09:00
Zimní soustředění Kvilda

Počet návštěv: 1973
Posledních 30 dnů: 193 | Posledních 7 dnů: 34 | Poslední den: 3

© 2019 VK Jordán | Všechna práva vyhrazena | smazik@electrogarden.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne