VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán
www.vkjordan.cz

Slovo předsedy léto 2021

Slovo předsedy léto 2021

Jsme v polovině roku 2021, který díky covidu 19 je stejně podivný jako předchozí rok 2020 - ale ten byl pro nás veslařsky zase velmi úspěšný. Ale i letos slavíme skvělé úspěchy.
 

Naše působení na trenažérech jsme si tu již zhodnotili a z vody už tu máme i zhodnocení skvělého úspěchu našich juniorů Jana Čížka, Jendy Košky a Ondry Pecivala na kontrolních závodech v pol. května 2021, který jim otevřel dveře do juniorské reprezentace. 

Ovšem na vodu jsme se letos dostali dost pozdě - šlo to až od 14.3., ale kvůli špatnému počasí vlastně veslovali jen junioři, všichni ostatní se mohli přidat až koncem března nebo začátkem dubna. A museli jsme se obejít bez tradičních závodů - všechny byly postupně rušeny, závodili tedy pouze naši junioři.  Celou hlavní závodní sezónu jsme si odbyli pak prakticky během jediného měsíce června - začali jsme oblastním mistrovstvím Vltavy v Praze.  To nám sice přineslo jen 3 mistrovské tituly - Klárky Malenické na skifu st. žákyň, Klárky Malenické a Naty Ševčíkové na dvojskifu st. žákyň a překvapivý titul Jana Prokopa na skifu st. žáků.  Snažili se i ostatní - velmi dobré výsledky měli např. ml. žáci Kai Jones a Tomáš Malenický, dorostenec Tadeáš Struna, ale nedařilo se juniorům - Jan Čížek marodil,  Jenda Koška a Ondra Pecival měli na dvojskifu starší soupeře na na osmě s VK Smíchov zase smůlu a Marek Šimák se v závodě dokonce velmi zvláštně zranil. Ale celkově to byl úspěšný závod a předvedli jsme v Praze, že i v omezených podmínkách a nařízených restrikcích se dokážeme dobře připravit. Hned po týdnu následovala Velká regata Bohemians - tam jsme nevyslali všechny posádky,  ale přivezli jsme 4 vítězství a další pěkná umístění a byla to výborná zkušenost i pro nováčky v našich řadách. No a pak už přišly na řadu mistrovství ČR.  Naše žactvo dokázalo, že umí - bohužel Klárka Malenická dokázala, že umí na skifu i prohrát (více než 2 roky nebyla na skifu poražena), ale i 4. místo je pěkné. Naty Ševčíková na skifu se dostala jen do finále B - a bylo lepší, že se šetřila, protože pak Klárka a Naty na dvojskifu překvapily své soupeřky (i některé z nás) a opravdu skvělým výkonem obhájily svůj loňský mistrovský titul. Překvapením byla pak i stříbrná medaile Kai Jonese a Tomáše Malenického na dvojskifu ml. žáků - předvedli i vzorový finiš a oba se dostali do finále i na skifech - bohužel Tomáš ze zdravotních důvodů do něj nastoupit nemohl, tak Kai musel bojovat sám a jeho 4. místo je také velice pěkné.  Zadařilo se i Janu Prokopovi na skifu - 3. místo ve FB je výborné a přestože dál nepostoupil, dobře zajel na skifu i Maty Dušák.   
Proto poděkování za výbornou reprezentaci zaslouží celá parta našich dětí i ti, co jim na MČR pomáhali a starali se o ně.

Druhé mistrovství dorostu, juniorů a seniorů o týden později bylo rozporuplnější - naši junioři museli respektovat potřeby reprezentace, takže Jenda Koška s Janem Čížkem museli na repre párovce startovat mezi muži, kde je dokázala porazit jen repre posádka pro MS U 23 a mají tedy stříbro. Pro časovou kolizi Jan Čížek nemohl jet skif juniorů a dokázat, že je letos stále nejlepší - zkusil to s Jendou Koškou na dvojskifu a bylo z toho zase stříbro, protože vyhrála repre posádka s naším Ondrou Pecivalem a brněnským Jakubem Sprinzlem - takže nám přibyl další mistrovský titul.  Naši dorostenci na tomto MČR především sbírali zkušenosti a se svými výsledky určitě nebyl spokojený Tadeáš Struna. Naše juniorky Laura Jones, Klára Kocová, Klára Zaťková a Verča Zdeňková si vyzkoušely i společenství na dvojskifech - nakonec nejlépe zajela naše oddílová posádka Laura a Koco - 3. místo ve FB po pěkném výkonu je určitě úspěch a konečně se aspoň trochu zadařilo juniorkám i na párovce - po nevydařené rozjížďce a opravné jízdě byly nakonec ve FB 4. - a tedy celkově 10. a dokázaly porazit další 2 posádky (i díky lehčí lodi, vypůjčené z Třeboně).  Ze studijních důvodů toto MČR ale vynechaly naše ženy LV - loňské a předloňské medailistky na skifu i dvojskifu.  Ale zase patří poděkování všem, kdo dobře - nebo alespoň i usilovně na tomto MČR náš VK Jordán reprezentovali i těm, co to pomáhali organizovat.

Mistrovství Masters v Třeboni v polovině července ukončilo polovinu letošní sezóny - přestože se této regaty většinou zúčastňovala větší parta, z různých důvodů startovali letos jen skifaři Petr Malenický a Jan Děkanovský - oba si přivezli po dobrých výkonech stříbro a pak už si své soupeře vyzkoušel jen dvojskif Petr Malenický - Martin Šimák a měl je opravdu těžké - skončil 4.

Zatím máme 10 vítězství, z vody 2 tituly mistrů ČR (+ 1 na trenažéru), takže opticky je to ústup z loňské slávy, ale sezóna ještě zdaleka nekončí. Teď nás po 31 letech od éry Mirky Děkanovské zase čeká start na MSJ - našim 3 borcům musíme držet palce no a ostatní pak mají před sebou tradiční srpnové regaty v J.Hradci, Třeboni a pak další podzimní závody včetně domácí Táborské regaty v pol. září.  Přibyly nám nové - nebo vypůjčené lodě, zajistili jsme si dostatek financí na závodění i běžný provoz, tréninková morálka se jeví dobrá - tak určitě ve druhé polovině této podivné sezóny své výsledky ještě vylepšíme!  


Předseda oddílu Josef Mládek

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Počet návštěv: 6490
Posledních 30 dnů: 112 | Posledních 7 dnů: 23 | Poslední den: 1

© 2021 VK Jordán | Všechna práva vyhrazena | smazik@electrogarden.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne