VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán
www.vkjordan.cz

Ohlédnutí za rokem 2022 – a rovnou do roku 2023

Ohlédnutí za rokem 2022 – a rovnou do roku 2023

Leden a únor každého roku pro nás vždy znamenaly trenažérové závody a úspěchy našeho Jana Čížka. Nejinak to bylo i v  roce 2022 - Honza sice nejel MČR, ale formu si vyzkoušel na mezinárodním mistrovství Kanady on line – to v kategorii U23 vyhrál a velice čestně dopadl i na virtuálním MS na trenažéru – v U23 z toho byla bramborová medaile. Pak už se s námi prakticky rozloučil – začal hostovat a závodit v Dukle a my budeme asi dlouho čekat na jeho následovníka. Ale i sportovní veřejnost ocenila dodatečně jeho úspěchy v předchozí sezóně 2021 – stal se nejlepším sportovcem Jihočeského kraje do 19 let i nejlepším sportovcem okresu Tábor (v této anketě se navíc Jan Koška umístil na 4. místě a naši žáci Tomáš Malenický a Kai Jones se stali Talenty roku). Tolik slávy jsme v naší více než 100 leté historii dosud nezažili.

Sezóna 2022 proběhla celkově dost zajímavě – poprvé po mnoha letech jsme absolvovali společný závod, kde žádná naše posádka nevyhrála (Rennerák v Praze), ale následovala pak šňůra velmi úspěšných závodů – celkem to na vodě bylo za rok 25 závodů včetně MEJ a MSJ. Dokázali jsme získat 6 titulů mistrů Vltavy – to je historický rekord, 4 tituly mistrů ČR a z MČR ještě stříbrnou a 2 bronzové medaile a řadu finálových umístění. Podrobný výčet úspěchů je zaznamenán v sekci Výsledky závodů 2022 – včetně historického zisku bodů v Českém poháru. Jako oddíl jsme dokázali výborně zabodovat i na tradičních regatách v Lysé, v Brandýse i v Mělníku a opět jsme se velmi čestně umístili i v Jihočeském poháru 2022. Celkem to za rok 2022 bylo historických 85 prvenství – vítězství a samozřejmě zcela unikátní a nejvyšší hodnotu mají tituly mistra Evropy a mistra světa našeho juniora Ondry Pecivala, stroka české párové čtyřky. Mistra světa máme tedy také poprvé v historii a světových medailí už 5 – stříbrnou a 2 bronzové vybojovala už více než před 30 lety Mirka Děkanovská, v roce 2021 přidali společnou bronzovou Janové Čížek a Koška a Ondra Pecival tedy jako třešničku na dortu přidal tu jubilejní pátou a navíc zlatou. Ta mu také pomohla k 9. místu v TOP 10 nejúspěšnějších sportovců Jihočeského kraje za rok 2022.

V loděnici nám také přibyly skvělé nové lodě – párová čtyřka Filippi darovaná městem, výborný lehký dvojskif Filippi opatřený z našich vlastních prostředků a i soukromé lodě – už máme docela problém to všechno odvézt na závody. O všechny lodě by bylo ale potřebné lépe pečovat – jsou to naše poklady v součtu už za miliony a budou nám muset vydržet spoustu let…. Však jsme také za celou sezónu spotřebovali na nákladech 1.290.000 Kč, ale také jsme si vytvořili rezervu pro rok 2023 přes půl milionu Kč.

Všem kteří měli podíl na tom minulém úspěšném roce – nebo třeba i jen pomohli patří proto veliké poděkování a přání, aby úspěchy nás provázely i v dalším roce 2023. Ten jsme nezačali úplně špatně - sice nyní nemáme žádné trenažérové borce, ale prapor našich úspěchů drží Pavlína Čížková mezi ženami - veteránkami. Na I. kole Poháru ČR v Pardubicích v prosinci 2022 zvítězila – ale bez soupeřek, II. brněnské kolo letos v lednu vyhrála již se soupeřkami, těší se na III. kolo do Hodonína a je naším horkým želízkem i na MČR na trenažéru v sousedním Jindřichově Hradci. Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu – tady je to sice obráceně - nejprve bylo to jablko Honza Čížek a teď nám teprve ten strom vyrostl v osobě jeho maminky Pavlíny, ale je to moc hezké….

Třeba nás čeká i změna výboru a předsedy, opět bude obtížné sehnat dost financí na činnost i další věci, které nutně potřebujeme, ale přejme si a udělejme všichni vše pro to, aby se nám ten rok 2023 také vydařil - snad jsme vykročili dobře.

 

Josef Mládek, leden 2023

 

 

Diskuze

Události

30.04.2024 18:30
Čarodějnice v klubu

Počet návštěv: 11291
Posledních 30 dnů: 142 | Posledních 7 dnů: 67 | Poslední den: 4

© 2024 VK Jordán | Všechna práva vyhrazena | smazik@electrogarden.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne