Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán

MČR družstev Račice 2023

​​​​​​​Český pohár 2023 ve veslování – dobojováno i slavně vybojováno!

V červenci 2023 byl na www.vkjordan.cz publikován rozbor dosavadních výsledků našeho veslařského oddílu TJ VS Tábor, z.s. v bodování Českého poháru od roku 2017 do současnosti s povzdechem, že letos jde o pro nás sice rekordní, ale konečné výsledky a je možné, že soupeři budou po posledním kole v září 2023 ještě lepší.

Ovšem vidina možného skvělého úspěchu našich mladších žákyň vedla k tomu, že jsme se poprvé v historii (bez ohledu na náklady) zúčastnili Mistrovství ČR družstev ve dnech 23.-24.9.2023. Zastoupení bylo ale velmi malé – juniorka Hana Volfová startovala ve společenství s J.Hradcem na párové čtyřce, ml. žákyně Denisa Dušáková na skifu a společně s Nikolou Ševčíkovou na dvojskifu. Všechna 3 děvčata však svými výsledky (2x první místo, 1x třetí místo v disciplíně) o celkem 48 bodů navýšila dosavadní bodový zisk oddílu (ten byl po předposledním kole ČP 251 bodů) na rekordní „baťovské“ číslo 299! To také znamenalo, že náš oddíl si udržel velice pěkné 20. místo v celkovém bodování (z 35 bodovaných) – to je také novodobý rekord a nechali jsme za sebou mnohé slavné kluby – Přerov, Brandýs nad Labem, Roudnici, Slávii Děčín, Mělník, Louny i další. Nejvíce jsme pak zazářili v bodování kategorie mladších žákyň. Naše jediné 2 zástupkyně – Denisa Dušáková a Nikola Ševčíková pro oddíl vybojovaly celkem 108 bodů – tedy více než 1/3 z celkového počtu a v kategorii mladších žákyň obsadily konečné 4. místo – hned za Hodonínem, který v celkovém bodování i v kategoriích vždy patří k nejvyšší špičce nebo i k vítězům. A ml. žákyně Denisa Dušáková se ziskem 66 bodů se stala vítězkou kategorie jednotlivců – její tradiční soupeřka Magda Moravcová z Hamru na druhém místě jich získala jen 53 a Nikola Ševčíková se 42 body obsadila také velice krásné 5. místo. Škoda, že jednotlivci v Českém poháru zatím nijak oceňováni nejsou – pro nás je to výsledek obrovský, jedinečný a zřejmě i neopakovatelný.

Můžeme si současně připomenout, že Denisa Dušáková je letošní mistryní ČR na skifu žaček ml. 12 letých a s Nikolou Ševčíkovou jsou mistryněmi ČR i na dvojskifu žaček ml. A pokud máme správné vlastní statistiky, tak v obou disciplínách nebyly letos v žádném závodě nikým poraženy!

Naše Deny i Niky si tedy zaslouží obrovskou gratulaci a poděkování a nesmíme zapomenout ani na jejich trenéra Jirku Diviše – ten má velké uznání i od trenérů soupeřů (včetně současného nejlepšího českého veslařského trenéra Michala Vabrouška), nebo zase velikou nelibost od jiných – třeba z Hamru. Takže Jirko - za vlastní oddíl aspoň zde upřímné poděkování od skupiny žactvo + dorost a jejího podpůrného týmu.