VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán
www.vkjordan.cz

Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů 2024

Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů 2024

A týden po žactvu se do Račic vydala další výprava našich borců.

Pouhý týden po republikovém šampionátu žactva se do Račic sjeli i jejich starší kolegové ke stejnému klání. Na konci června se zde od pátku do neděle konalo Mistrovství České republiky dorostu, juniorů a seniorů. Výsledky táborských veslařů byly takřka totožné s těmi žákovskými. Borci z VK Jordán si odvezli dva mistrovské tituly, šest medailí a s počtem jedenácti finálových účastí své mladší kolegy dokonce překonali.

Nejúspěšnějšími z táborské výpravy se stali Honza Koška a Hanka Volfová. Medailista z juniorského světového šampionátu 2021 a mistr Evropy má za sebou první rok studia v USA. Spojení vrcholového veslování se studiem je náročné, ale umožňuje seznámit se s angloamerickou univerzitní veslařskou kulturou, která klade důraz na nepárové veslování ve velkých disciplínách. Honza se po návratu z USA zúčastnil testů reprezentačního výběru, ale na kanadský světový šampionát veslařů do 23 let nebyla nominována žádná nepárová posádka. Honza tedy usedl do dvojskifu s výborným slovenským skifařem Peterem Strečanským a do čtyřky bez kormidelníka s veslaři Dukly a Pardubic. Finále čtyřek bylo vyrovnané a celoroční příprava za jedním veslem vynesla Honzovi a jeho posádce seniorský titul mistrů republiky. I na dvojskifu postoupil Honza do finále, kde přes kvalitní čas obsadil se svým parťákem šesté místo. V pořadí redukovaném na veslaře do 23 let to ovšem znamenalo skvělé druhé místo a stříbrnou medaili.

Hanka Volfová, která se připravuje na srpnové mistrovství světa, se v reprezentační posádce samozřejmě představila i na domácím šampionátu. Šéftrenér juniorského výběru ale tradičně nechává kvůli větší konkurenci startovat juniorky mezi ženami. V tomto klání vybojovala Hančina posádka párové čtyřky, kterou tvořily ještě veslařky Pardubic, Roudnice a ČVK Praha, druhé místo, a získala tak titul vicemistryně v seniorské kategorii. Do světového šampionátu zbývá ještě měsíc a půl a trochu „syrová“, ale nesmírně fyzicky disponovaná posádka má ještě dost času na sveslování.

Hanka ovšem startovala i ve své věkové kategorii s další táborskou členkou reprezentačního týmu Klárou Malenickou. Děvčata nenašla po celý víkend přemožitelky a ve finále zvítězila s šestivteřinovým náskokem před druhou lodí! Klárka se představila i na skifu, kde se v konkurenci dalších patnácti skifařek probojovala do finále. Kromě ní startovala v tomto závodě i Natálka Ševčíková, která obsadila dvanácté místo.

Je třeba doplnit, že Hanka s Natálkou usedly i do osmiveslice. Posádka byla složena z veslařek osmi klubů, a není proto divu, že sestava připomínající cizineckou legii doplatila na minimální sveslovanost a boji o medaile se nepřiblížila. 

Výborně se v Račicích prezentovala i druhá ze sester Volfových, Bára. Na párové čtyřce dorostenek jí v posádce s jindřichohradeckými parťačkami chybělo jen velmi málo k bronzové medaili. Vše si vynahradila na čtyřce bez kormidelnice, do které usedla s třeboňskými děvčaty. Jejich posádka vyveslovala skvělou stříbrnou medaili za lodí pražských Bohemians. Bára ovšem startovala i na skifu. Cílem bylo vybojovat finále, do kterého Barča skutečně postoupila. Finálový odstup na soupeřky byl sice větší, ale Bára vesluje mezi dorostenkami prvním rokem a není pochyb, že její čas teprve přijde.

Poslední dvě finálová umístění vybojovali táborští skifaři lehkých vah. Dvojskif trenérů Jiří Diviš a Petr Malenický postoupil do finále, kde obsadil šesté místo. Petr na skifu se probojoval rovněž do finále, kde vyvesloval fantastickou bronzovou medaili. Ačkoliv se šampionátu nezúčastnili borci připravující se na olympiádu, je medaile v Petrových čtyřiačtyřiceti letech úctyhodným počinem.

Nezklamal ani Tomáš Malenický, který spolu s Matějem Dušákem startoval v nabité konkurenci třiadvaceti dorosteneckých dvojskifů. Dvojice sice nepostoupila do finále A, ale v boji o sedmé až dvanácté místo zvítězila časem, kterým by pánové porazili dvě lodě ve „velkém“ finále. Tomáš k tomuhle výsledku přidal ještě dvanácté místo mezi skifaři.

Zatímco veteráni a Hanka s Klárkou mají vrchol sezóny teprve před sebou, ostatní si mohou odpočinout. V létě je čeká soustředění a pak trojice závodů Jihočeského poháru. V tuto chvíli si ale za předvedené výkony zaslouží krásné léto.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Počet návštěv: 11781
Posledních 30 dnů: 189 | Posledních 7 dnů: 42 | Poslední den: 7

© 2024 VK Jordán | Všechna práva vyhrazena | smazik@electrogarden.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne