VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán
www.vkjordan.cz

Letos jsme na Jordáně už 113 let - a poprvé máme mistra světa!!!

Poslední červencový víkend letošního roku 2022 nám přinesl historický triumf - od středy 27.7. se česká výprava účastnila společného mistrovství světa juniorů i U23 na italském jezeře Varese a měli jsme tam 2 zástupce. Naprosto skvěle si vedl Ondra Pecival - strok juniorské párovky, kde dále veslovali Jakub Sprinzl z LS Brno, Kryštof Janáč z ČVK Praha a Tomáš Panchártek z ČVK Pardubice.  Přihlásilo se 16 lodí - česká párovka se představila nejprve ve 3. rozjížďce, kde skončila druhá za Itálií, stačilo to na postup do semifinále (asi šlo i o nějakou taktiku). Semifinále č. 2 pak česká párovka odjela v sobotu 30.7. - své semifinále vyhrála a rázem patřila k největším favoritům. Finále pak proběhlo v neděli 31.7. krátce po poledni - vše se dalo sledovat na přenosu World Rowing a ze začátku to bylo o infarkt - Ondra se svojí partou začínal až na 5. místě, pak to bylo 4. místo, ale pak už se česká párovka šinula jen stále vpřed a ve finiši jednoznačně porazila druhou Itálii, třetí pak byli Řekové. Medailový ceremoniál  (pořád ještě pod vlivem covidu) s českou hymnou byl  opravdovým radostným zážitkem.

Ze světa máme už více medailí, z Evropy i ty mistrovské, ale vše je jednou poprvé - tak poprvé máme i mistra světa - Ondro, gratulujeme a moc děkujeme!!!!

V českém týmu U 23 jsme měli takové napůl želízko - Honza Čížek v Dukle jen hostuje, tak je vlastně pořád trochu "náš" a na MS se objevil s Gabrielem Mahlerem (ten studuje v USA) na dvojskifu.  V rozjížďce tato posádka skončila až 4., musela do opravky - tam byla 3. takže postoupila do semifinále, ale tam pak její umístění stačilo jen na finále B, ve kterém dvojskif dojel 4. a tedy celkově 10.  Honza tedy bohužel okusil, že úroveň U 23 je výrazně výše než juniorské kategorie, ale má dost času příští roky své výsledky ještě vylepšit. 

Dostali jsme od ČVS několik oficiálních fotografií, tak se můžeme pokochat a podělit o tu radost....

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Počet návštěv: 8810
Posledních 30 dnů: 169 | Posledních 7 dnů: 54 | Poslední den: 6

© 2022 VK Jordán | Všechna práva vyhrazena | smazik@electrogarden.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne