VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán

Na sprinty bez ambicí - zpět s celou medailovou kolekcí!

Na MČR ve sprintu jsme poprvé vyjeli v r. 2016 - obě naše posádky skončily beznadějně poslední už v rozjížďkách..... V roce 2017 už to bylo lepší - 5. a 4. místo ve finále díky Žanetě Chudé a jejím parťačkám z Berouna, v r. 2018 Žaneta přivezla první sprinterskou a vlastně i první mistrovskou medaili a ty se pak vozily už pravidelně - byť pravidelně se nám také plány hroutily kvůli marodce.... Letos se marodka tradičně opakovala, takže 30.9. do Račic vyrazilo jen torzo původně plánovaných posádek a radši jsme o žádných ambicích neuvažovali.  Ale nakonec to dopadlo překvapivě výborně - neuspěli jen dorostenci Adam Veselý a Šimon Smažík - v rozjížďkách skifu a dvojskifu nebyli sice poslední, ale nepostoupili a vůbec se nedařilo našemu mužskému dvojskifu..... Postup se ale v mužích povedl Petrovi Malenickému na skifu, dobře zajela - s postupem - rozjížďku i párovka juniorů, dařilo se dorostenkám - Klára Malenická postoupila na skifu a společně s Naty Ševčíkovou dokonce vyhrály rozjížďku dvojskifů a vítězem své rozjížďky se stal překvapivě na skifu i junior Vojta Baloun.  A finále pak byla skvělá - Petr Malenický skončil 5., Klára Malenická jela na 3. místě - těsně před cílem byla předjeta, takže z toho byla nepopulární brambora, ale s Natkou Ševčíkovou na dvojskifu už z toho bronz byl - dokonce velice těsně od stříbra (v červnu si naše dorostenky půjčily mistrovské bronzové medaile od našich žáků - zkoušely si, jak by jim slušely - teď jim tedy jejich vlastní opravdu slušely). No a ještě lepší byli junioři Pepa Pufr, Marek Šimák, Tadeáš Struna a Vojta Baloun na párovce - o 6 tisícin sekundy si pro sebe urvali stříbro a zlatý závěr našeho vystoupení pak udělal Vojta Baloun - na skifu vyhrál!  Ještě jsme pak absolvovali dokončení vedrem zrušených závodů z MČR žactva - Pepa Kukla si zajel finále B skifu žáků ml. 12 let - dojel druhý, takže byl celkově osmý.  Návrat domů byl tedy radostný - měli jsme všechny cenné kovy - zlato, stříbro, bronz, 4. a 5. místo i pěkný úspěch našeho žáka - tak k tomu i nějaké foto.