VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán
www.vkjordan.cz

Ohlédnutí za rokem 2021

Ohlédnutí za rokem 2021

Ohlédnutí za rokem 2021 (pozdě, ale přece) Náš loňský stále ještě covidový rok jsme zhodnotili jen do jeho poloviny a aby nezapadla ta druhá - ještě lepší polovina, tak alespoň ve stručnosti a se zpožděním zavzpomínáme:

 

 

 

 

 

 

Začátek srpna 2021 přinesl obvyklé soustředění a dovolenou u Václava Chalupy na Lipně - trochu jsme se poškorpili kvůli lodím a pak jejich následné údržbě, ale bylo tam prý hezky. Hned od 8.8. jsme řešili daleko důležitější věci - naši 3 junioři Jenda Koška, Honza Čížek a Ondra Pecival tohoto dne odcestovali jako reprezentanti ČR do bulharského Plovdivu na MS juniorů, které proběhlo od 11.8. do 15.8.2021.  Kluci tam úspěšně prošli rozjížďkami, Honzové na párovce i semifinále - byli dokonce označeni za jedny z favoritů, pouze Ondra na dvojskifu postoupil jen do finále B. A Honzové na párovce si dojeli pak pro medaili - možná pomýšleli na lepší než bronzovou, ale dosáhli obrovského úspěchu - byla to jediná medaile celé české výpravy a pro nás jubilejní 5. světová - škoda že až po 31 letech od éry Mirky Děkanovské. A vítězství Ondry na dvojskifu ve finále B - a tedy konečné 7. místo je také super. Podrobnější zhodnocení včetně fotek je v galerii a měli bychom si to vše dlouho pamatovat.

Naši obyčejní veslaři zavítali samozřejmě 14.8.2021 do Jindřichova Hradce na Chalupa cup (bez Václava Chalupy), pamatujeme si na dost velké vedro a zpoždění pořadu a některé naše nepříjemné a naopak příjemné výsledky a celkový zisk 6 vítězství a hodně dalších stříbrných a bronzových medailí. Poprvé zde závodily i naše začátečnice Niky Ševčíková a Deny Dušáková - jely pěkně.  Z 10 bodovaných oddílů jsme skončili na velice pěkném 4. místě.

Za týden v Třeboni jsme tábořili na plovárně u Světa už od pátku, byť závody byly jen v sobotu a v neděli 21. - 22.8. - v sobotu se dokonce začínalo v 7 ráno! Místo na plovárně se nám nakonec líbilo - měli jsme tam prostor i klid, v sobotu i pěkné počasí a všichni naši závodníci si to užili, když jsme si přivezli dalších 10 vítězství (jen ty dřevěné medaile se někomu nelíbily) a 18. místo z 36 bodovaných oddílů  - byli tam i zahraniční účastníci.

Po pauze jsme 5.9. vyjeli na jednodenní závod v Lysé - opět se nám dařilo, hodně bojovné závody zajely naše st. žákyně Klára a Naty a dobře jely i naše začátečnice - miniholky Deny a Niky Přidali jsme si 6 vítězství a umístění na 2. - 4. místě z 8 bodovaných oddílů.

12.9.2021 jsme pak měli vlastní Táborskou regatu - již druhý ročník, bylo hezké počasí, dařilo se nám organizačně i závodně, zazávodil si úplně každý a docela to cinkalo medailemi  - nadělili jsme si 14 vítězství a 2. místo v bodování klubů - dokonce jsme porazili Třeboň!  Celkově jsme pak v tříkolovém Jihočeském poháru dosáhli na skvělé 5. místo z 35 bodovaných klubů!

Další významnou událostí byla naše účast na Primátorkách - v pátečních akademických osmách 17.9. nás zastupovala Lucka Košková v lodi ČVUT a Žaneta Chudá v lodi UK č. 4 - bohužel se obě lodě dostaly jen do finále B, ČVUT bylo předposlední a UK 4 poslední, ale i ta účast se počítá. V hlavním závodě

18.-19.9. jsme měli naše 2 juniory Jendu Košku a Honzu Čížka v juniorské osmě VK Smíchov - měl tam být i Ondra Pecival, jenže ten omarodil. Bohužel se ukázalo, že několik velmi dobrých veslařů nemusí stačit na dobře sveslovanou klubovou loď - ač se tedy myslelo na velké ambice, bylo z toho jen 4. místo, ale i to je pěkné.

24.9.2021 jsme tradičně vyrazili na MČR ve sprintu - nakonec ale po nemocech, únavě a zraněních dorazilo jen torzo, ale vedli jsme si dobře. Životní výsledek si zajely juniorky Laura a Koco na dvojskifu - postoupily ze silné rozjížďky a ve finále to byla jen těsně bramborová medaile za 4. místo! Párovka juniorek si pak dojela ještě pro 6. místo v přímém finále, do finále se na dvojskifu probojovaly i naše ženy Žaneta Chudá a Lucka Košková a skončily 5. Žaneta si opět zajela skif LV a znovu získala stříbrnou medaili, tentokrát ale musela vypotit správnou váhu a za celý den toho měla opravdu dost. Ostatním zúčastněným posádkám se už nedařilo, takže zlatý hřeb zbyl na Honzu Čížka na skifu juniorů - svoji rozjížďku vyhrál a suverénně pak vyhrál i finále, takže získal pro nás již 4. veslařský mistrovský titul v sezóně.

Musíme si také připomenout datum 30.9.2021 - tohoto dne byli v gotickém sále táborské radnice vyhlášeni nejlepší sportovci okresu za rok 2020 - Honza Čížek se stal 3. nejlepším, Jenda Koška a Ondra Pecival se stali Talenty roku - všichni navázali na své dávné předchůdce a na Žanetu Chudou, která se umístila v TOP 10 za rok 2019.  Navíc předseda naší TJ Dr. Jaroslav Němec se dostal do sportovní Síně slávy okresu.

2.10 jsme za krásného počasí byli tradičně v Mělníku a velice se nám dařilo - samé zlato si vyjely juniorky Laura a Koco, st. žákyně Klára a Naty a řada dalších, takže jsme skončili celkově druzí z 12 bodovaných klubů - a na závěr si ještě řada našich vyzkoušela mixované osmy. Moc se to všem líbilo.

10.10. byl den finálových jízd na mistrovství Evropy juniorů v blízkém Mnichově - však také naše reprezentanty přijeli podpořit rodiče a další.  Výsledky našich pak byly naprosto skvělé - párovka s Honzy Čížkem a Koškou s přehledem vyhrála a dvojskif s Ondrou Pecivalem dokonce i chvíli před cílem i vedl, nakonec po velkém boji z toho bylo stříbro. Jsou to tedy naše první evropské medaile, prý nás všichni moc chvílí a našim juniorům tedy moc děkujeme.
O stejném víkendu proběhl i Hradišťský šestikilák na Moravě - startovalo 5 našich závodníků, test na trenažéru absolvoval Vojta Baloun (ale na vodě už nepokračoval) a Tadeáš Struna - moc neuspěli.  Na vodě skvěle mezi veterány zajel Petr Malenický - vyhrál, mezi 15 letými dorostenkami byla Klára 2. a Naty 4.,  Tadeášovi se nezadařilo, ale spíše se sbíraly zkušenosti do dalších let.

6.11. se konal v Praze závod osem Head of Prague - naše Verča Zdeňková byly pozvána do společenství, kde dominovala děvčata ze Smíchova a posádka si vybrala jméno Koblihy a šneci a mezi juniorkami z toho bylo vítězství - naše jubilejní 65. za sezónu!

Honza Čížek svými výkony zaujal i Duklu - dostal od ní juniorskou smlouvu a hned si ho vyzkoušeli 13.11. na osmě ve Švýcarsku v závodě BaselHead - a docela jim to prý jelo a dobře se umístili na 5. místě ve 2 závodech.

V listopadu proběhlo i testování SCM - skvěle si vedl Jenda Koška, Ondra Pecival marodil - ale do SCM se dostal díky reprezentaci, nikomu dalšímu se už ale nedařilo.  

11.12. proběhlo I. kolo Poháru ČR na trenažéru v Hostivici - Honza Čížek mezi muži byl druhý a to byl vlastně poslední úspěch sezóny 2021.

Pak už zbývalo jen připravit se na zimu - protože moc nemrzlo, dalo se trochu veslovat i přes vánoce a nový rok - úplné zazimování nastalo rekordně až 2.1.2022....

Celý rok nám nakonec dopadl skvěle - počet vítězství 65 za sezonu je historickým rekordem, i medaile ze světa a Evropy a další  výborné výsledky. Všem, kdo reprezentovali, závodili, nebo jen trénovali a pomáhali patří velké poděkování a všichni si určitě přejeme, aby  ten snad už pocovidový rok 2022 byl opět co nejlepší.... 


Únor 2022
Předseda oddílu Josef Mládek

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Počet návštěv: 8810
Posledních 30 dnů: 169 | Posledních 7 dnů: 54 | Poslední den: 6

© 2022 VK Jordán | Všechna práva vyhrazena | smazik@electrogarden.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne